Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh

 

 

Příběh Fable je jeden z nejpropracovanějších a nejlepších co jsem kdy viděl, a to už jsem potkal hodně fiktivních příběhů ať už her nebo filmů či knížek atd. Tento článek slouží nejen pro ty, co znají Fable, ale i pro ty, co rádi čtou. Je to celý příběh Fable 2 od začátku do konce, a ještě dál. Napsal jsem to já podle svých rozhodnutí ve Fable a ještě něco mimo to, např. myšlenky Hrdiny. Příjemnou zábavu.

 

 

 

 

 

Kapitola 1, Dětství

 

Mladý Vrabčák se ohříval se svou sestrou Rózou u ohně, v chudinské čtvrti Kamenného újezdu. Jejich chatrný přístřešek byl před Vyhlídkou ve Starém Kamenném újezdu, na které se nyní nacházeli. Vrabčák ani Róza nemluvili, jen tiše hleděli na zasněžený hrad Fairfax a mysleli na velkou jídelnu uvnitř. Vrabčák obvykle nemluvil. Vlastně ho Róza ještě neslyšela promluvit jediné slovo, ať už byl smutný nebo šťastný. V tu se Vrabčák s výkřikem otřepal. Na jeho hlavu udělal potřebu prolétající ptáček.

"Oo, co to bylo... ale fuj! No, slyšela jsem, že to přináší štěstí, jako když najdeš čtyřlístek. Ale čtyřlístek by se mi líbil víc!" Poté pohlédla znovu na hrad.

"Podívej Vrabčáku! Hrad Fairfax vypadá tak krásně v tom sněhu! Představ si tu velkou jídelnu! Vsadím se, že lord Lucien má touhle dobou asi pečenou kachnu! Ale musí se cítit opravdu sám od té doby, co zemřela jeho paní a dcerka...v tom velkém hradě, úplně sám! (...) Tam by se nám žilo!" Vtom uslyšela hlasitý hluk vesničanů, a vydala se tím směrem pobízeje Vrabčáka, aby jí následoval. Oba se rozeběhli za zdrojuem hluku, když tu Rózu zastavil Arfur, starý zlodějíček.

"Hej Rózo, vypadáš hladově! Nerozmyslela sis mojí nabídku?"

"Nikdy nebudeme mít takový hlad, říkáme "NE"!"

"Ty se vrátíš, a já budu čekat!" Vrabčák už mezitím mířil k davu lidí před kupcem s kouzelnými předměty. Jakmile si ho všimla Róza, zapomněla na Arfura a běžela za mladším bráškou. Oba dva pouze slyšeli obchodníka, avšak i to v nich zbudilo zájem. Jmenoval se Murgo

"Dámy a p-pánové! Procestoval jsem celý Albion abych pro vás posbíral spoustu kouzelných věciček, které vám nabízím za směšnou cenu: pět Zlatých. Tak třeba toto zrdcadlo! Dokud se do něj budete dívat, tak budete krásní!" Někdo z davu, zřejmě příliš důvěřivý člověk, se ozval:

"Já to vemu!"

"Výborně, ale nezapomínejte, že kouzlo bude fungovat jen, dokud se budete dívat v úplné tmě! (...) Á tohle je skutečně zázrak! Tahle malá, nenápadná věcička je krabička vytvořena našimy předky. Samy vládci Starého králoství ji používali! Třikrát otoč klikou a bude ti splněno přání!" Róza se otočila k bráškovi a prohlásila:

"Žádná kouzla neexistují!" K dětem se obrátila slepá žena a odpověděla:

"Je skutečně politování hodné že jsou dnešní děti tak ošlehané světem že už nevěří na kouzla! Většina dětí vašeho věku na ně věří!" Byla celá v červeném, a kvůli kapuci jí nebylo dobře vidět do tváře.

"Podívejte, já vím, že vám již neslouží oči, ale věřte mi: ta hrací skříňka je starý krám!"

"To si myslí i ten kupec. Vůbec netuší, co se mu dostalo do rukou. Ale y nějaké tušení máš, že ano? Někde v hloubi duše věříš že je opravdu kouzelná!"

"Co...vy... vy vážně myslíte že by mohla..."

"Za pět zlatých se můžete dozvědět pravdu!" 

"Za pět Zlatých budeme mít jídlo na týden!" Žena se otočila a vzdálila od davu.

"Poslouchej mě Rózo, až by tento týden uplynul, nebyli byste s Vrabčákem o krok blíže vašemu snu, ani o krok blíže tomu krásnému hradu!" Žena už byla daleko, avšak Róza ještě promluvila:

"Co když je to pravda?..." Pak se otočila k bratrovi a zavelela: "No tak  Vrabčáku, pět Zlatých bychom určitě nějak získaly. Co můžeme ztratit? (...) Určitě se najde někdo kdo nám dá zlato...když něco uděláme..." Děti popošli blíže ke středu ulice vedoucí na tři strany. Vtom na ně zavolal strážný stojící uprostřed ulice. Sourozenci přistoupili a Róza promluvila:

"Ahoj Dereku, ztratil jsi něco?"

"Moje zatykače! Vylétli mi přímo z ruky! Teď můžou být po celém Kamenném újezdu a já se nesmím hnout ze svého stanoviště. Hej, nemohli byste mi je najít?Byli byste takoví malí četníci, děsná švanda ne?"

A jaký mají malí četníci plat?"

"Prachy? Děcka, tohle jsou ty nejhledanější zločinci v Kamenném újezdu!" "Vážně? Jak moc je chceš?"

"No tak dobrá, za všech pět zatykačů Zlaťák!"

Róza souhlasila a vyslechla ještě Dereka, jak ukazuje v pravu se slovy, že zatykače ulítly směrem k chlapovi, co má krabičku na dělání obrázků. U menšího pódia stál příjemně vypadající muž a hned si všiml dětí.

"Vítejte děti!" přivítal hrdiny muž.

"Dobrý den, co to máte?"

"Tohle? To je jedna z nejůžasnějších věcí, co kdy byly vynalezené! Tohle zachytí vaši přesnou podobu na malý papírek. Udělá to ze mě boháče! Kdybych tak měl někoho, kdo by mi stál modelem..."

"Uděláme to. Za Zlaťák!"

"Hmmm, už mi zbývá jen jeden Zlaťák, ale máte pravdu: investuji ho do nového projektu! Ujednáno!"  Děti vylezli na pódium před krabičku.

"Jediné co musíte udělat, je zaujmout pěknou pózu. Výsledek vás jistě pozitrovně potěší!" Róza se sklonila a vyšpulila rty, zatímco Vrabčák nastavil ruce a snažil se ukázat svaly v hrdinské poloze. Vtom na ně podivný přístroj bliknul a dav propadl v úžas.

"Výborně! Teď jen stačí tři měsíce počkat, fotka se vyvolá, a můžu začít obchod! Chachá, už teď cítím vůni zlata!" Přerušil ho nespokojený divák:

"Ha, prej tři měsíce!" Další občan mu odpověděl:

"Já ti říkal, že to je podfuk!" Lidí si děti nevšímali. Vrabčák mnul malý Zlaťák v ruce. Děti znali toho muže, jmenoval se Barnum, a vždy měl problémy s penězi. Vynalezl hodně věcí, avšak ty mu k penězům nepomohli.

"To jsou lehce vydělané peníze! Ano, je to trochu popleta ale aspoň máme ten zlaťák!" Vrabčák směřoval chůzi do uličky na pravo od Barnuma. Na konci ulička proběhli menší děti, shlukující se kolem Rexe, známého zlobivce a šikanujícího kluka. Vrabčák vyběhl z uličky a všiml si, že Rex týrá jednoho potulného pejska. Hrdina přiběhl a postavil se před psa, zatímco Róza prohlásila rázně:

"Hej! Co si myslíš že děláš?" Rex k ní velmi blízko přistoupil a odpověděl:

"Jen trochu zábavy. Co ti je do toho?!" a uhodil ji do hlavy, po čemž upadla na zem.

"Von uhodil holku!" zvolal někdo z davu dětí.

"Jo, a teď uhodím dalšího!" a otočil se na Vrabčáka. Ten vytasil ze zad dřevěný měčík a párkrát udeřil nepřítele dobře mířeným zásahem. Rex se chytl za hlavu a začal vzlykat:

"Á, nech toho! Nech mě na pokoji ty cvoku!" a odběhl pryč domů. Mezitím se Róza postavila, a ohradila se:

"Díky za pomoc, ale zvládla bych ho sama!" Poté přistoupila k psovi a začala ho uklidňovat. Pes chtěl jít s nima, ale Róza řekla, že nemají jídlo ani sami pro sebe. Vrabčák šel dále a našel na větší ulici dva zatykače. Róza mu nestíhala a doběhla ho až u skladu obchodníka Baltazara.

"Děti, vy se, nebojíte, brouků, ne?"

"Nebojíme, to by byla hloupost!"

"Ano hlupáčku, nikdo se nebojí odporných, zlých brouků! A když se jich nebojíte, co kdybyste jich pár zabili v mém skladě?"

"Uděláme to za Zlaťák!"

"Platí, a nechte je trpět, pokud to tedy dokáží! A až se jich budete zbavovat, dejte pozor abyste nerozbili nic z mého!" Vrabčák vlezl dovnitř a uviděl brouky v prvním patře. Na levo od něo se v okně objevil Arfur a řekl:

"Hej dítě! Baltazar nezaplatil Starýmu Nickovi za ochranu, tak co kdybyste se vykašlali na ty brouky a rozmlátili mu zboží? Dám vám za Starého Nicka Zlaťák!" Vrabčák nepřemýšlel a vydal se do prvního patra s pistolkou v ruce. Lehce se trefil do velikých brouků a pomohl Baltazarovi.

"A sakra! Víš jak dlouho mi trvalo posbírat ty brouky? Tohle ti nezapomenu spratku!" Vrabčák odešel ze skladu a dostal od Baltazara Zlaťák společně s díky za nerozbití beden ve skladu. Vrabčák se otočil a uslyšel psí štěkot. Společně s Rózou  našli další dva zatykače - pod psem, kterého zachránili. Róza ho pochválila ale zase odmítla, aby se k nim přidal. Pes byl moc milý. Róza se otočila k nedaleké Božce a Kájovi. Róza okřikla bratra a ten hned přiběhl. Kája se na děti otočil a promluvil:

"Hele Božko, podívej! Dva páry dvojčat! Nemohli byste mi sehnat chlast?"  Božka nesouhlasila:

"Už takhle se sotva držíš na nohou!"

"Ale oni chodí rovně Boženo! Přineste mi chlast od Straky a dám vám Zlaťák!" 

"Neměl bys šetřit peníze na důležitější věci?" pokračovala Božka.

"Jsou to jeho peníze ne?" zastala se Káji Róza.

"Jo? Tak si jdeme promluvit o mejch penězích! Dám vám Zlaťák, když mi tu láhev dáte do ruky!" Vrabčák šel na konec ulice a uviděl spícího žebráka s flaškou alkoholu po levém boku. Láhev vzal a přinesl k Božence.

"Á děkuji děti. Počkat, v té flašce je nějaký papír! Myslím, že to bude vaše!" a podala Vrabčákovi zatykač, takže už jich měli pět i s třemi Zlaťáky. Šli cestou zpět k Barnumovi malou uličkou, když tu jim zastoupil cestu Arfur.

"Už toho nechte smradi!"

"Už jsem ti řekla ne!" ohradila se Róza bez vyslechnutí návrhu.

"Vo tohle nejde, máš u sebe ty zatykače na celou partu Starýho Nicka. Jestli mi ty zatykače dáš, dostaneš Zlaťák!" Vrabčák nečekal a proklouzl kloem Arfura s Rózou za zády. Arfur se je snažil chytit ale děti už byli u Dereka. Arfur se za nima ještě rozeběhl ale rázem se zastavil. Derek držel zatykače a děti Zlaťák. Arfur byl rudý vzteky, ale s Derekovým pohledem za zády nemohl nic dělat.

"Už máme čtyři Zlaťáky! Ještě jeden a můžeme si koupit tu hrací skříňku!" Vrabčák se podíval na balkón nedalekého domu. Nejkrásnější žena ze Starého Kamenného újezdu, Belinda, z balkónu rozmlouvala s jejím milým, Montym. Avšak její matka nepřála jejich lásce. Zrovna přišla na balkón a zavolala Belindu zptáky do domu. Monty si stoupl ke svému stánku s nápoji. Róza v tom viděla příležitost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood squeezing: What is routine

(AInhirmmem, 9. 10. 2018 5:40)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-generique-avis-jour/

Truhla

(Stig, 10. 2. 2013 11:23)

Chtěl bych se zeptat co je v té truhle v cechovní jeskyni a jak ji můžu otevřít ?? Dík

Re: Truhla

(petr, 1. 8. 2013 14:20)

ten klíč je u vchodu u cechově jeskyně .

Re: Truhla

(šimon, 26. 10. 2016 11:22)

Nevim????

Hra sama o sebe

(matelko07, 4. 7. 2011 21:45)

Tak isto ako autor týchto viet ktoré boli napísané dávam mu jednotku.
Mám rád túto hru a ešte ju rozvíjame ďalej s manželkou.
Ako to bude tiež odpíšem trocha neskôr..

Re: Hra sama o sebe

(Zack, 25. 7. 2011 15:48)

dík, sám se snažím pokračovat na příběhu po konci dvojky do začátku jedničky..

Re: Re: Hra sama o sebe

(jasky, 15. 11. 2011 18:59)

hele jen sem ti chtel rict na jakych strankach nainstaluju dable 2