Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gilda Hrdinů

  

 

fable-1-guild-seal.jpg

Historie

Gilda Hrdinů (v češtině Cech Hrdinů) byla založena roku 450 př.n.l. Hrdinou Nostrem za pomoci Kosiče (v angličtině Scythe). Tito dva Hrdinové shromáždily Hrdiny z celého světa a postavily pro ně sídlo s ubytováním a tréninkovými možnostmi na místě, kde dnes leží Kamenné jezero. Tak vznikla Gilda Hrdinů.

 

 

fable-1-apprentice.png

Průběh

Mladí Hrdinové zde cvičili od útlého věku a nosívali bílé, přiléhavé hábity s kapucí (viz. obrázek). Cech jim zajišťoval ubytování, výživu a vlastně vše, aby se mohli soustředit pouze na výcvik. V dospělosti - jestli složili bojové zkoušky - obdrželi titul a Gildovní pečeť, díky které k nim mohl kdykoli promlouvat Cechmistr a mohla je také teleportovat zpět do bezpečí Cechu. Jakmile se člověk stal Hrdinou, mohl opustit Gildu a jít do světa žít život Hrdiny, pomáhat lidem, plnit úkoly apod., avšak vždy byl ke Gildě vázán - právě tam si vybíral Hrdinské úkoly, navíc kdykoli ho Cech potřeboval, musel přijít na pomoc - včetně povinných úkolů.

 

 

fable-1-weaver.jpg

Cechmistr

Gildu vedl Cechmistr, který mohl pomocí pečetě kdykoli komunikovat s konkrétním Hrdinou. Známý Cechmistr byl Weaver, který provedl převrat předchozího režimu, a vedl gildu dlouho a dobře. Ve Fable 1 ho mohl zabít Hrdina z Dubového údolí aby získal jeho duši pro rituál.

 

 

Pád Cechu

Konec Cechu nastal přibližně roku 300 n.l.

Poté co Mečový Jack padl, Albion začínal být bezpečný, a jakmile byla vynalezena střelná zbraň, neměli Hrdinové co na práci. Z cechu se stalo útočiště neužitečných náfuků, kteří měli stále své výhody a naopak začali lid terorizovat. Proto se Albion vzbouřil a srovnal gildu i s Hrdiny se zemí a na jejím místě vybudovali občané Kamenné jezero. V dobách Fable 2 z Hrdinů naživu pouze Tereza, Plenitel, Mlátička, Garth a samozřejmě Hrdina z Kamenného újezdu, Vrabčák.

 

Kamenné jezero, jak vypadá v době Fable 3, tedy za vlády a po vládě Hrdiny z Kamenného újezdu  (pozn. ta hora za jezerem je vrch Hrdinnů):

 

 fable-3-wallpaper.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář